Ako je to s bezpečnosťou bieliacich pásikov na zuby?

0
219

Bieliace pásiky predstavujú účinný spôsob, vďaka ktorému môžete mať aj z pohodlia domova naozaj žiarivo biely úsmev. Dalo by sa povedať, že k tomu žiarivému úsmevu sú bieliace pásiky (alebo iná forma bielenia) prakticky nutnosťou, keďže samotné čistenie zubov často nestačí.

Rokmi overená metóda

Často sa však ľudia, ktorí ešte nemajú s bieliacimi pásikmi skúsenosť, pýtajú, či je takýto spôsob bielenia zubov bezpečný. Obzvlášť veľa otázok je ohľadom prípadného poškodzovania skloviny. Ak chcete rýchlu odpoveď, tak hneď takto v úvode povieme, že kvalitné bieliace pásiky sú bezpečným tovarom. A teraz sa na ne poďme pozrieť bližšie.

Bieliace pásiky sa vo veľkom používajú už zhruba 20 rokov. To samé o sebe dokazuje ich bezpečnosť, keďže za ten čas by sa akékoľvek riziká prejavili. Jediné, čo sa však pri bieliacich pásikoch prejavuje, je to, že im pribúdajú spokojní zákazníci. Okrem toho ich odporúča Americká zubná asociácia a množstvo zubárov po celom svete.

Vybieľte si svoje zuby postupne a šetrne

Bielenie zubov s bieliacimi pásikmi je postupný proces, ktorý trvá niekoľko dní, či týždňov. Pre porovnanie, ambulantné bielenie trvá nanajvýš dve hodiny a ani ono nie je nebezpečné. To znamená, že pri postupnom bielení s bieliacimi pásikmi sa o to viac nemusíte strachovať o ich bezpečnosť. Samozrejme, pokiaľ máte práve nejaký väčší problém so zubami, je potrebné najskôr vyriešiť ten.

O bielení zubov s bieliacimi pásikmi tak nemusíte mať žiadne pochybnosti. Ak máte chrup po zdravotnej stránke v poriadku a „len“ chcete belšie zuby, môžete si smelo vybrať spomedzi rôznych druhov pásikov a začať svoju cestu za žiarivým hollywoodskym úsmevom. A v prípade, ak sa obávate toho ako na bieliace pásiky zareagujú vaše zuby, môžete začať pásikmi určenými pre citlivé zuby, ktoré síce nebudú mať úplne najvyššiu úroveň vybielenia, ale bude to pre vás stávka na istotu.

Zdroj obrázku: Ovcharenko / Shutterstock.com